FN Olomouc umožňuje přítomnost otce výhradně po dobu vlastního porodu a při bondingu

16. 4. 2020

Vedení Porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc zareagovalo na včerejší nařízení ministerstva zdravotnictví týkající se přítomnosti otců u porodu. V souladu s požadavky mimořádného opatření neumožňuje přítomnost tatínků po celou dobu porodu. Nelze totiž využít samostatného sociálního zařízení, což byla jedna z podmínek v ministerském nařízení.

Doprovod otce je ale možný po dobu vlastního porodu a po dobu bondingu (bez využití sociálního zařízení). Po domluvě s porodní asistentkou maminka otci ve vhodný čas zavolá a ten bude moci být s maminkou na porodním boxu. Bonding lze provádět i po porodu císařským řezem na novorozeneckém oddělení.